27 04 2016

İki bin yirmi üçe ne kaldı

Prof. Dr. Ata Selçuk                                                                                                         Bir 23 tutturdular,
Millete bir hedefi. Yutturdular
Bilen var mı, hedef nedir?
Yeni Osmanlı dediler. Hesaplar tutmadı.
Emir alıp Süleyman Şah türbesini yitirdiler.
Sonuçta hedef yeni Türkiye dediler.
Ülkeyi eskitenler ne verebilir ki, ülkeye,
Ne bulacaklar ki, yenisinden.
Parçalanmış, yok olmuş, halkı mahvolmuş.
Elinde kalan ne bir hak, ne kaynak,
Ne de iman olmuş.
Hala uyumada millet.
On dört yıllık zillet.
Ne şehitler ne gaziler,
Hiç önemli olmadı.
Vur patlasın, çal oynasın
Devam etmekte geziler.
 
Ülkemizin bayramlarını ona çok görenler, dini bayramlarını papazlara, milli bayramlarını batılıya peşkeş çekmekle ülkeyi perişan etmiş, halkı ise tedirgin etmişlerdir. Ne yazık ki, halkın hisleri ile oynanması yadırganmamaktadır. 
Her gün onlarca yaralı ve şehidin olduğu bu yeni Türkiye hedefi kime ve neye hizmet etmektedir. Şu anda kurtuluşu, Anayasa’ya ve başkanlık sistemine bağlayanların tek düşüncesi, koltuk için verdikleri sözleri yerine getirme gayretleridir. 
Hala sıkıştıkça OBAMA’ya koşanlar dikkatinizi çekmiyor mu? Her gün İŞİD füzelerinin Kilis’e düşmesi sizi düşündürmüyor mu? Niye bu füzeler, niye halkımızı tedirgin ederler. Neden on paralık terör gurupları ordumuzu meşgul ederler. Neden Kandil’i vuruyoruz da Suriye’ye sınır dışından top ateşi ile yetiniyoruz. Neden hedef 23’te Atatürk hedef alınmıştır. Onun kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin açık düşmanlığı sonucu tüm onun icraatları olan fabrikalar, tesisler, sanayi, madenler, petroller altın madenleri, 50 çeşit hayati öneme haiz yer altı kaynakları ve daha da fazla olarak ülkenin toprakları yok edilmiştir. 
Atatürk’ü hatırlatan her şey, ülkeye hediyesi olan Çiftliği dahi olur olmaz bahanelerle yok olmuştur. Aslında tarihi önemi olan bu gibi yerler, ancak halka açık müze olabilirler. Halkımızın vatan aşkı yabancı ülke hayranlığına dönüştürülmüş. Milli bayramlarımız dahi yabancılara peşkeş çekilmiştir. Çanakkale şehitleri anılması dahi, burada ölen haçlı ve uşaklarını ön plana çıkarmaktadır. 
Atatürk 23 Nisan’ı Türk çocuklarına hediye etmiştir. Bunu çocuklarımıza çok görenler dünya çocuklarına bu bayramı da peşkeş çekerek küreselleştirmişlerdir. Bu sene yabancı ülkeler ölüm fabrikası haline dönüştürülmüş ülkemize çocuklarını göndermediği nedenle de bayramımız milli özelliğine sahip olacaktır. 
Bayramımız kutlu olsun.Yeni Mesaj Gazetesi 

 
Prof. Dr. Ata Selçuk

5
0
0
Yorum Yaz